Godziny otwarcia

JESTEŚMY DOSTĘPNI PRZEZ 24H, 7 DNI W TYGODNIU

Darmowa konsultacja

Zaniżone odszkodowanie Liberty Direct

W naszym kraju stawki za ubezpieczenie OC są niskie w porównaniu do stawek panujących w innych krajach Europy. Niższa stawka za ubezpieczenie wiąże się z małą kwotą odszkodowania, które można uzyskać oraz ze słabą jakością obsługi. Ubezpieczyciele nagminnie zaniżają odszkodowania, działając nierzadko na granicy panującego prawa.

Po stłuczce czy wypadku, który nie był z naszej winy, udajemy się do towarzystwa ubezpieczeniowego, w którym ubezpieczony jest sprawca zdarzenia. Następnie firma przysyła do nas rzeczoznawcę, mającego za zadanie dokonanie oględzin strat. Następnie sporządzony kosztorys posłuży do wyceny kwoty odszkodowania, którego rozliczenia dokonuje się gotówką.

Otrzymanie środków finansowych dokonuje się przeważnie w szybkim tempie, często osoba poszkodowana nie zastanawia się nad tym, czy suma, która została jej przyznana, jest wystarczająca na pokrycie kosztów napraw samochodu. Jak się okazuje, nawet tacy ubezpieczyciele jak Liberty Direct, zaniżają odszkodowanie OC.

Tak niesprawiedliwa praktyka jest łatwa do namierzenia, co umożliwia starania o dopłatę. Alternatywnym działaniem ze strony poszkodowanego może być dokonanie sprzedaży roszczenia firmie, która weźmie w swoje ręce przeprowadzenie batalii z ubezpieczycielem. Zaletą tego rozwiązania jest oszczędność pieniędzy, czasu oraz zmartwień dotyczących formalności i efektu działań.

Ilość czynności i formalności, które należy dopełnić w celu dochodzenia roszczeń dotyczących zaniżonych odszkodowań OC (np. przez Liberty Direct), jest niemała. Powinniśmy poprosić towarzystwo ubezpieczeniowe o dostęp do akt szkody, wśród których są takie dokumenty, jak kserokopia wyceny wartości samochodu przed wypadkiem oraz wycena naprawy, protokół oględzin przeprowadzonych przez rzeczoznawcę z fotografiami i decyzja o wypłacie odszkodowania. Wniosek musimy wysłać pocztą elektroniczną lub tradycyjną, ponieważ musi przyjąć formę pisemną.

Kiedy do naszych rąk trafią kopie wspomnianych dokumentów, powinniśmy zwrócić uwagę na sporządzony kosztorys, a szczególnie na widniejącą przy koszcie naprawy stawkę. Nierzadko firmy wliczają uśrednioną stawkę za robociznę, a wiadomo, że różni się ona w zależności od województwa, miasta i standardu warsztatu samochodowego.

Dokładnego prześledzenia wymagają także koszty podzespołów. Towarzystwa ubezpieczeniowe notorycznie wliczają w cenę koszt zamienników, które są wiadomo tańsze od oryginałów. Zaniżone odszkodowanie OC (przyznane przez np. Liberty Direct), dokonuje się również przez brak wliczenia wszystkich uszkodzeń powstałych podczas wypadku oraz przez zignorowanie faktu, że auto wypadkowe, traci na swojej wartości względem samochodu, które jest bezwypadkowe i kosztuje więcej.

W przypadku zauważenia nieprawidłowości w swoim kosztorysie, wielce prawdopodobne jest, że doszło do zaniżenia odszkodowania OC (np. przez Liberty Direct). W takim przypadku możemy starać się o dopłatę, pisać odwołania i wykazywać zasadność roszczeń, jednak nie jest to łatwe. Uproszczenie stanowi w takiej sytuacji sprzedaż roszczenia. Za sprawą tego uzyskujemy pewne środki finansowe, a walka z ubezpieczycielem nie jest już naszym zmartwieniem.

kordian

administrator

Zostaw komentarz