Godziny otwarcia

JESTEŚMY DOSTĘPNI PRZEZ 24H, 7 DNI W TYGODNIU

Darmowa konsultacja

Niskie odszkodowanie z AutoCasco

Wgniotłeś zderzak podczas cofania, zahaczyłeś o słupek, a może na Twoim osiedlu grasuje szajka złodziei samochodów? Wydaje Ci się, że możesz spać spokojnie, bo wykupiłeś AC i w przypadku szkody ubezpieczyciel pokryje straty. Uważaj, zapisy w polisach skonstruowane są tak, że w rezultacie właściciele czterech kółek bardzo często otrzymują zaniżone odszkodowanie z autocasco. Co więcej, w razie niefortunnego zdarzenia tak naprawdę nie liczy się nawet to, że pojazd ubezpieczyliśmy na określoną kwotę.

Zazwyczaj, gdy już dojdzie do uszkodzenia, ubezpieczyciel uwzględnia wiele różnych czynników, na przykład wcześniejsze naprawy, stan techniczny, liczbę poprzednich właścicieli i to, czy auto sprowadzano z zagranicy. Poza dokładnym przyglądaniem się szczegółom dotyczącym samochodu towarzystwa stosują też inne wybiegi umożliwiające sporządzenie korzystnej dla siebie kalkulacji i wypłacenie zaniżonego odszkodowania z autocasco.

Jedną z metod jest tzw. korekta sytuacji rynkowej w regionie. Po prostu sprawdza się, czy na określonym obszarze konkretne auto sprzedaje się szybko i łatwo, czy może nie. W przypadku droższych modeli aut przelicznik zazwyczaj wypada na niekorzyść klienta, a korekta może sięgnąć nawet kilkunastu procent wartości samochodu.

Przy podpisywaniu polisy warto być ostrożnym i dokładnie czytać warunki umowy. Zaniżone odszkodowanie z autocasco często wypłaca się wtedy, gdy zgodzimy się na tzw. wkład własny. Jest to taka część szkody (w rozliczeniu procentowym) lub suma (w rozliczeniu kwotowym), którą klient decyduje się pokryć osobiście. W zamian najczęściej płaci niższą, jak się wydaje – atrakcyjną składkę. Niestety, kiedy dochodzi do szkody, a później wypłaty, okazuje się, że dostajemy zwrot tylko części kosztów naprawy, a resztę jesteśmy zmuszeni pokryć sami.

Przy tańszych polisach likwidacja szkody na ogół następuje na zasadzie metody kosztorysowej. Pieniądze dostaje ubezpieczony i to on decyduje, gdzie i kiedy naprawi auto. Bardzo często jednak środków nie starcza na pokrycie wszystkich kosztów związanych z naprawą. Firmy ubezpieczeniowe celowo zaniżają ceny używanych podzespołów, stosując tabele amortyzacji i śmiesznie niskie stawki za robociznę. W ten sposób prowadzą korzystne dla siebie kalkulacje i wypłacają zaniżone odszkodowania z autocasco.

Oczywiście, jeśli jesteś niezadowolony ze sposobu, w jaki firma ubezpieczeniowa przeprowadziła likwidację szkody, możesz pertraktować albo sprawę skierować do sądu. Niestety nad drugą opcją ciąży duże ryzyko porażki, a nawet jeśli sprawa ostatecznie zakończy się pomyślnie, to musimy liczyć się z tym, że finał odciągnie się w czasie.

Właśnie dlatego firma Molekane oferuje Państwu inne, bardzo korzystne rozwiązanie – skup roszczenia z tytułu zaniżonego odszkodowania z autocasco. Sprzedaż jest w pełni legalna, a pieniądze otrzymacie Państwo w ciągu kilku dni (do 7 dni). Ponadto nie będziecie musieli martwić się zbieraniem dokumentacji, powoływaniem rzeczoznawców i ekspertów ani wynikiem wytoczonego przez nas postępowania w sądzie. W momencie zawarcia umowy cały ciężar związany z dochodzeniem dopłaty zostanie przeniesiony na firmę Molekane.

 

 

Masz jakieś pytania?

Napisz do nas, a postaramy się na wszystkie odpowiedzieć!

Masz jakieś pytania? Zadzwoń do nas!