Godziny otwarcia

JESTEŚMY DOSTĘPNI PRZEZ 24H, 7 DNI W TYGODNIU

Darmowa konsultacja

Odkup odszkodowania OC

Zaniżone odszkodowanie OC to na polskim rynku usług ubezpieczeniowych niechlubny standard. Niestety za niskimi (w porównaniu do innych państw europejskich) stawkami składek idzie słaba jakość obsługi, gdy chodzi o likwidację szkód. Statystyki jasno pokazują, że poszkodowani dostają za mało, a niektóre wypłaty nie wystarczają nawet na podstawowe naprawy, nie wspominając już o przywróceniu pojazdu do pełnej sprawności sprzed kraksy.

Większość ubezpieczonych wybiera opcję likwidacji szkody metodą kosztorysową, czyli na zasadzie wpłaty pieniędzy na konto bankowe. Na bezgotówkowe rozliczenie decyduje się coraz mniejsza liczba poszkodowanych, gdyż uznają, że taka forma jest mniej korzystna, mniej opłacalna. Wolą sami naprawić auto w zaufanym warsztacie, a to, co zostanie po opłaceniu części i robocizny, przeznaczyć na inny cel, na przykład dodatkowe elementy wyposażenia auta. Niestety wybierając taki sposób likwidacji szkody, musimy liczyć się, że z dużym prawdopodobieństwem odszkodowanie zostanie zaniżone. Co wtedy? Zdecydować się na wytoczenie procesu sądowego? A może skorzystać z oferty firmy, takiej jak Molekane, która zajmuje się skupem roszczeń OC?

Przede wszystkim musimy ocenić, czy rzeczywiście padliśmy ofiarą nieuczciwej praktyki ze strony ubezpieczyciela. Pamiętajmy, że zakład, który wypłaca odszkodowanie z tytułu OC, powinien zrekompensować poszkodowanemu wszelkie powstałe straty, a pojazd przywrócić do stanu sprzed wypadku. Jeśli więc pękł zderzak albo roztrzaskała się lampa, a komponenty były oryginalne, to ubezpieczyciel ma obowiązek wypłacić nam kwotę, za którą będziemy w stanie kupić takie same części, nawet wtedy, gdy są horrendalnie drogie. To nie jest forma naciągania kogokolwiek czy wzbogacania się, po prostu poszkodowany ma do tego prawo.

Nie ma wątpliwości, że oryginalne podzespoły są znacznie droższe od zamienników, jednak ubezpieczyciel nie może narzucać w kosztorysie użycia części alternatywnych. Taka kalkulacja jest możliwa tylko wtedy, gdy wyrazimy na nią zgodę. Niestety i w tym wypadku towarzystwa ubezpieczeniowe nie stosują się do przepisów i interpretują je w korzystny dla siebie sposób. Co gorsze, na tym nie poprzestają, a wręcz posuwają się do oskarżania o próbę wyłudzenia albo wskazują, że sami poszkodowani przyczynili się do wypadku i wystąpienia szkody. Oczywiście wszystko po to, by zaniżyć odszkodowanie. Czy zatem w walce o należną dopłatę pozostaje nam tylko jedna opcja, czyli długa i trudna rozprawa w sądzie?

Lepiej poszukać innego rozwiązania. Możemy zwrócić się do firmy, takiej jak Molekane, która zajmuje się skupem roszczeń OC. Po podpisaniu umowy cesji wierzytelności w ciągu 7 dni otrzymacie Państwo pieniądze, a proces o dopłatę będzie toczył się bez Waszego udziału. Takie postępowanie jest zupełnie bezpieczne i legalne. W żaden sposób nie koliduje z obecnymi umowami i polisami, nie wpływa na wysokość składek czy nabytych zniżek. Sprzedać roszczenie można nawet wtedy, kiedy nie jesteście posiadaczami pojazdu, który uczestniczył w kolizji.

 

 

Masz jakieś pytania?

Napisz do nas, a postaramy się na wszystkie odpowiedzieć!

Masz jakieś pytania? Zadzwoń do nas!