Godziny otwarcia

JESTEŚMY DOSTĘPNI PRZEZ 24H, 7 DNI W TYGODNIU

Darmowa konsultacja

Sprzedaż roszczenia za uszkodzone auto

Nawet doskonali, doświadczeni i ostrożni kierowcy uczestniczą w kolizjach. Wystarczy, że kierujący jadącym za nami pojazdem zagapi się albo zamyśli i stłuczka gotowa. Uszkodzone auto, sporo nerwów i stresu, ale po jakimś czasie emocje opadają. Sprawca grzecznie przeprasza za swój błąd, spisuje oświadczenie i co dalej?

Warto pamiętać o uzyskaniu numeru polisy, ale nawet jeśli tego nie zrobimy, to na podstawie numeru rejestracyjnego możemy łatwo namierzyć ubezpieczyciela poprzez stronę Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Ubezpieczenie OC to jedyne ubezpieczenie, które każdy zarejestrowany pojazd musi posiadać, gdyż w razie wypadku to właśnie ono obejmuje swoim zakresem wszelkie uszkodzenia (Uwaga! W przypadku, gdy odszkodowanie nie pokrywa w pełni kosztów naprawy auta, warto rozważyć sprzedaż roszczenia.). Brak polisy wiąże się z wysokimi karami i problemami w razie wypadku.

Na zgłoszenie szkody jest sporo czasu – zwyczajowo mamy na to 3 lata (tak przewiduje kodeks cywilny). Niekiedy warto jednak zrobić to szybciej, a nawet od razu z miejsca zdarzenia, gdyż część firm ubezpieczeniowych oferuje wsparcie przy załatwianiu formalności, holowaniu uszkodzonego auta, zapewnia samochód zastępczy.

Od pewnego czasu poszkodowany nie musi już sam występować do firmy ubezpieczeniowej sprawcy o odszkodowanie. Może to zrobić za pośrednictwem systemu tzw. bezpośredniej likwidacji szkód. W tej opcji zgłaszamy informację o kolizji własnemu ubezpieczycielowi, a on rozlicza się z towarzystwem ubezpieczeniowym sprawcy kolizji. Zazwyczaj ta oferta dotyczy jednak szkód nieprzekraczających wartości 30 tysięcy złotych oraz zdarzeń, w których udział brały maksymalnie 2 pojazdy i nie ucierpieli ludzie.

Wniosek o odszkodowanie za uszkodzone auto można złożyć osobiście, telefonicznie albo przez stronę internetową. Podczas likwidacji szkody rozliczanej gotówką ubezpieczyciele bardzo często zaniżają odszkodowanie i chociaż to wbrew przepisom oraz wytycznym Komisji Nadzoru Finansowego, to jednak jest to częsta praktyka. W związku z takim nieuczciwym postępowaniem toczą się liczne sprawy sądowe o dopłaty. Niestety postępowania przedłużają się, a poszkodowani tracą czas i pieniądze. Właśnie dlatego niewielu decyduje się na nierówną walkę. Tym bardziej że w starciu z dużą firmą ubezpieczeniową, która dysponuje sztabem rzeczoznawców i prawników, pojedynczy poszkodowany kierowca ma niewielkie szanse na wygraną.

Ci, którzy wolą bezproblemowe i szybkie rozwiązania decydują się na sprzedaż roszczenia z tytułu zaniżonego odszkodowania z OC za uszkodzone auto. Kierowca dostaje pieniądze, a podmiot, który specjalizuje się w tego typu sprawach, przejmuje odpowiedzialność za uzyskanie dopłaty od nieuczciwego ubezpieczyciela. W naszej firmie wpłata na konto sprzedającego wpływa maksymalnie w ciągu 7 dni od zawarcia umowy.

Po sprzedaży roszczenia za uszkodzone auto udział kierowcy w dalszym postępowaniu się kończy. Właścicielem wierzytelności zostaje firma Molekane i to ona podejmuje ryzyko związane z wynikiem sprawy, jaką wytoczy w sądzie.

 

 

 

 

Masz jakieś pytania?

Napisz do nas, a postaramy się na wszystkie odpowiedzieć!

Masz jakieś pytania? Zadzwoń do nas!