Godziny otwarcia

JESTEŚMY DOSTĘPNI PRZEZ 24H, 7 DNI W TYGODNIU

Darmowa konsultacja

Zaniżona wypłata odszkodowania z OC co zrobić?

Zakupowi samochodu zwykle towarzyszy radość, gdyż nowy nabytek poprawia komfort życia – jest lepszy, większy, ładniejszy niż poprzedni. To właśnie bezpośrednio po zakupie poszukujemy firmy ubezpieczeniowej, która zagwarantuje nam dobre warunki i niską stawkę za polisę OC. Towarzystw jest wiele, oferty różne, ale wszystkie kuszą atrakcyjnymi zniżkami i gwarantują bezpieczeństwo. Wydaje się, że przy tak dużej konkurencji nie ma miejsca na brak profesjonalizmu czy słabą obsługę. Tymczasem wystarczy jeden wypadek, by zrozumieć, że zapewnienia i obietnice składane na początku nie do końca pokrywają się z rzeczywistością. Szczególnie boleśnie przekonujemy się o tym, gdy to nie my przyczyniliśmy się do zaistnienia kolizji i jako poszkodowani otrzymujemy zaniżoną wypłatę odszkodowania z OC sprawcy.

Praktyka pomniejszania należnych kwot jest nagminna, a walka z procederem nie należy do najłatwiejszych. Nie pomagają wyroki sądów i kary UOKiK. Ubezpieczyciele wiedzą, że ich działania są nielegalne, ale najwyraźniej opłaca im się ponosić koszty kilku wytoczonych procesów, oszczędzając przy tym na zaniżonych wypłatach odszkodowań z OC w wielu innych wypadkach.

Oczywiście winę za stosowanie nieuczciwych taktyk ponoszą firmy ubezpieczeniowe, choć nie bez znaczenia jest też bierność poszkodowanych. Wielu spośród nich zwyczajnie boi się walki o dopłatę w sądzie. Obawiają się kosztów, tego, że proces będzie się przeciągał w czasie i kosztował sporo nerwów. Właściwie mają rację. Batalia z dużym zakładem, który już nie raz stawał w obliczu podobnego wyzwania, wydaje się skazana na porażkę. Jednak wcale nie musicie rezygnować z przysługujących Wam pieniędzy, nawet jeśli nie macie siły i ochoty na uczestniczenie w rozprawach. Możecie skorzystać z pewnej i bezpiecznej oferty Molekane.

Nasza firma zajmuje się skupowaniem roszczeń z tytułu zaniżonych wypłat odszkodowań z OC sprawcy. Działamy zgodnie z prawem, zupełnie legalnie. Wystarczy, że podpiszą Państwo umowę cesji wierzytelności, a po maksymalnie 7 dniach zaoferowana przez nas kwota odkupu znajdzie się na Waszym koncie bankowym. Od tego momentu roszczenie stanie się naszą własnością. Jaki mamy w tym interes? Naszym zyskiem jest kwota dopłaty, jaką ewentualnie uda nam się uzyskać od ubezpieczyciela. Oczywiście transakcja związana jest dla nas ze sporym ryzykiem, gdyż w przypadku przegranej to my ponosimy odpowiedzialność i wszelkie koszty sprawy sądowej.

Jesteście zainteresowani naszą ofertą, ale nie macie pewności, czy wypłata odszkodowania z OC, którą otrzymaliście, została zaniżona? Wystarczy sprawdzić zaledwie kilka punktów kosztorysu, by się o tym przekonać. Jeśli w rozliczeniu uwzględniono ceny części alternatywnych (mimo że w uszkodzonym pojeździe były oryginalne podzespoły), potrącono pieniądze za amortyzację (tzw. urealnienie), wypłaconą kwotę pomniejszono o podatek VAT (choć nie prowadzicie działalności gospodarczej) lub uwzględnione stawki za robociznę wyśmiewa każdy fachowiec w warsztacie mechanicznym, to z pewnością macie do czynienia z zaniżoną wypłatą odszkodowania z OC i możecie zwrócić się o pomoc do naszej firmy. Molekane odkupi Państwa roszczenie.

 

 

Masz jakieś pytania?

Napisz do nas, a postaramy się na wszystkie odpowiedzieć!

Masz jakieś pytania? Zadzwoń do nas!