Godziny otwarcia

JESTEŚMY DOSTĘPNI PRZEZ 24H, 7 DNI W TYGODNIU

Darmowa konsultacja

Odkup odszkodowań OC Przemyśl

Codziennie na drodze mają miejsce różne wypadki i kolizje drogowe. Jeżeli nie dojdzie do powstania uszkodzeń ciała przez uczestników zdarzenia, a jedynie do strat materialnych, kwalifikuje się dane zdarzenie jako kolizję. W sytuacji, kiedy jeden lub więcej uczestników ruchu ponosi śmierć, bądź doznaje obrażeń, można powiedzieć, że miał miejsce wypadek. W każdej z wymienionych sytuacji dochodzi w późniejszym czasie do ubiegania się o odszkodowanie, w wyniku którego może zostać uznana szkoda całkowita z OC sprawcy z Przemyśla.

Uczestnictwo naszego samochodu w kolizji czy wypadku niesie praktycznie zawsze ryzyko wizyty w warsztacie samochodowym. Naprawa uszkodzeń może obejmować zakup nowych opon czy reflektora, wymianę szyby, maski lub drzwi, bądź lakierowanie karoserii. W sytuacji posiadania wykupionej polisy ubezpieczeniowej, nie musimy płacić za naprawę z własnej kieszeni, gdyż powinno pokryć to ubezpieczenie. Jest tak w sytuacji szkody częściowej. Jeżeli okaże się, że rzeczoznawca wyceni koszt naprawy samochodu na wynoszący więcej niż sto procent wartości pojazdu, to zostanie uznana wtedy szkoda całkowita z OC sprawcy z Przemyśla. Umożliwia to wcześniejsze przygotowanie kosztorysu przez ubezpieczyciela, który uwzględnia w wycenie wartość rynkową auta, cenę części i robocizny.

Odkupienie szkody OC Przemyśl

Jeżeli zostanie uznana szkoda całkowita z OC sprawcy z Przemyśla, a wydaje nam się, że cena naprawy nie równa się cenie auta i jest możliwa naprawa uszkodzeń samochodu, warto przyjrzeć się, w jaki sposób dokonano wyceny. Możemy w każdym wypadku wystąpić do towarzystwa ubezpieczeniowego o dostęp do dokumentacji. Przy orzekaniu o szkodzie całkowitej z OC sprawcy z Przemyśla, zdarza się niestety ubezpieczycielom wycenianie pojazdu dosyć powierzchownie. Do oszacowania ceny służą specjalne programy, jednak operator może pominąć niektóre elementy wyposażenia, które stanowią dodatkowe poduszki powietrzne, czujnik parkowania, klimatyzacja, podgrzewanie siedzeń, czy elektroniczna regulacja lusterek. Pominięcie w szacowaniu ceny samochodu tych elementów sprawia, że końcowa cena rynkowa może być niższa o kilka tysięcy złotych.

Druga częsta praktyka ubezpieczycieli, która służy uznaniu szkody całkowitej z OC sprawcy z Przemyśla, to zawyżenie cen naprawy. Zdarza się niestety, że dokonuje się szacowania kosztów na o wiele wyższe niż wyniosłyby w rzeczywistości. W takich sytuacjach bez problemu dochodzi do uznania szkody całkowitej z OC sprawcy z Przemyśla, kiedy zaniżeniu ulega wartość auta, a podwyższa się cenę naprawy.

W sytuacji, kiedy właściciel pojazdu posiada wątpliwości co do słuszności uznania szkody takiego typu, wiążącej się z koniecznością kasacji auta, może udać się samodzielnie do niezależnego mechanika samochodowego czy rzeczoznawcy. Przedstawienie niezależnej wyceny być może zostanie uwzględnione w kosztorysie ubezpieczyciela, który może zmieni szkodę całkowitą z OC sprawcy z Przemyśla na formę szkody częściowej. Dzięki temu nasze auto nie wyląduje na złomowisku, a przymierzy razem z nami jeszcze setki kilometrów.

Od momentu dostarczenia nam dokumentów, dział wycen wystosuje odpowiedź z propozycją kwoty w czasie 3-5 dni. Jeżeli ją zaakceptujesz, zawrzemy umowę cesji wierzytelności i na Twoim rachunku pojawią się środki finansowe w czasie 7 dni. Chcemy, by propozycja była najbardziej korzystna, jeżeli jednak nie spodoba Ci się, możesz zawsze zrezygnować.

 

 

 

Uwaga! Sprzedaż uszkodzonego samochodu nie wyklucza z możliwości sprzedaży roszczenia.

Mieszkańcom Przemyśla oferujemy współpracę opartą na przyjaznych warunkach. Jedyne, co należy zrobić, to dostarczyć do naszej firmy:

  • kalkulację szkody, czyli kosztorys;
  • wyliczenie wartości pojazdu przed szkodą przez ubezpieczyciela (dotyczy szkód całkowitych);
  • decyzję o wypłacie odszkodowania;
  • polisę AC (dotyczy szkód z Autocasco).

ZADZWOŃ

Masz jakieś pytania?

Napisz do nas, a postaramy się na wszystkie odpowiedzieć!

Masz jakieś pytania? Zadzwoń do nas!