Godziny otwarcia

JESTEŚMY DOSTĘPNI PRZEZ 24H, 7 DNI W TYGODNIU

Darmowa konsultacja

Odkup odszkodowań OC Rzeszów

Na drogach zdarzają się niejednokrotnie w ciągu każdego dnia różne kolizje i wypadki samochodowe. Poszkodowane osoby ubiegają się na ich skutek o odszkodowanie, które ma na celu zrekompensować powstały uszczerbek na zdrowiu oraz szkody materialne. Towarzystwo ubezpieczeniowe może przyznać wobec uszkodzonego samochodu szkodę całkowitą z OC sprawcy w Rzeszowie bądź szkodę częściową.

Odkupienie szkody OC Rzeszów

Wracasz swoim Seatem popołudniu z pracy, włączasz kierunkowskaz, by skręcić w prawo na parking pod sklepem. Zaczynasz hamować i słyszysz huk, po czym twój samochód bezwiednie przemieszcza się o kilkadziesiąt metrów lądując na latarni. Okazuje się, że osoba kierująca innym autem marki Peugeot zamyśliła się i nie zdążyła wyhamować, uderzając w tył twojego Seata. Rzeczą, którą należy zrobić w pierwszej kolejności, jest zawiadomienie policji i ubezpieczyciela. Jeżeli nie dojdzie do powstania uszkodzeń ciała żadnej z osób, jedynie do uszkodzeń materialnych, mamy do czynienia z kolizją drogową. W przypadku kiedy zdarzenie drogowe spowoduje obrażenia ciała bądź śmierć któregoś z uczestników zdarzenia, mówimy o wypadku drogowym. Ubezpieczyciel po wypadku czy kolizji dokona oględzin samochodu i przyglądnie się powstałym szkodom. W celu ustalenia czy jest to szkoda całkowita z OC sprawcy w Rzeszowie, zostanie wykonana wycena wartości rynkowej pojazdu oraz także części, które miałyby być założone w celu przywrócenia samochodu do prawidłowego użytkowania.

W sytuacji, gdy okaże się, że nie można wykonać naprawy samochodu, albo, gdy koszt naprawy wynosi więcej niż sto procent wartości pojazdu, towarzystwo ubezpieczeniowe orzeka i wypłaca szkodę całkowitą z OC sprawcy z Rzeszowa. W tym przypadku poszkodowany otrzymuje wrak swojego samochodu i zostaje zwrócona mu część pieniędzy, która stanowi różnicę między wartością auta a wartością pozostałości po nim. Jeżeli okazałoby się, że samochód opłaca się naprawiać, to nie jest orzekana szkoda całkowita z OC sprawcy z Rzeszowa, a szkoda częściowa.
W przypadku, kiedy wydaje się nam, iż orzeczenie szkody całkowitej z OC sprawcy z Rzeszowa jest niesłuszne, ponieważ uszkodzenia nie są na tyle poważne, że należy auto złomować, możemy wystąpić do ubezpieczyciela o dostęp do dokumentacji i sprawdzić, w jaki sposób odbyła się wycena naszego auta. Niestety zdarza się, iż przy sprawdzaniu wartości rynkowej auta, doszło do jej zaniżenia. Osoba, która przygotowywała kosztorys, mogła nie uwzględnić w obliczeniach pełnego wyposażenia auta, mogło dojść do pominięcia elementów, jak dodatkowe poduszki powietrzne, podgrzewane siedzenia, tempomat, elektryczne sterowanie lusterkami, klimatyzacja. W tym przypadku wartość auta może wynosić nawet o kilka tysięcy więcej niż przedstawia to towarzystwo ubezpieczeniowe. Jeżeli dodatkowo dojdzie do zawyżenia ceny za części i robociznę służących naprawie auta, to prawie pewne, że w stosunku do naszego auta i uszkodzeń, zostanie uznana szkoda całkowita z OC sprawcy, która będzie wiązać się z kasacją auta, które po naprawie byłoby zdolne przejechać niezmierzoną ilość kilometrów jeszcze.

Od momentu dostarczenia nam dokumentów, dział wycen wystosuje odpowiedź z propozycją kwoty w czasie 3-5 dni. Jeżeli ją zaakceptujesz, zawrzemy umowę cesji wierzytelności i na Twoim rachunku pojawią się środki finansowe w czasie 7 dni. Chcemy, by propozycja była najbardziej korzystna, jeżeli jednak nie spodoba Ci się, możesz zawsze zrezygnować.

 

 

 

Uwaga! Sprzedaż uszkodzonego samochodu nie wyklucza z możliwości sprzedaży roszczenia.

Mieszkańcom Rzeszowa oferujemy współpracę opartą na przyjaznych warunkach. Jedyne, co należy zrobić, to dostarczyć do naszej firmy:

  • kalkulację szkody, czyli kosztorys;
  • wyliczenie wartości pojazdu przed szkodą przez ubezpieczyciela (dotyczy szkód całkowitych);
  • decyzję o wypłacie odszkodowania;
  • polisę AC (dotyczy szkód z Autocasco).

ZADZWOŃ

Masz jakieś pytania?

Napisz do nas, a postaramy się na wszystkie odpowiedzieć!

Masz jakieś pytania? Zadzwoń do nas!