Godziny otwarcia

JESTEŚMY DOSTĘPNI PRZEZ 24H, 7 DNI W TYGODNIU

Darmowa konsultacja

Skup roszczeń odszkodowawczych woj. łódzkie

W życiu każdego kierowcy może dojść w pewnym momencie do wypadku albo stłuczki. Możemy to my być osobą poszkodowaną albo sprawcą tego nieprzyjemnego zdarzenia. Z tego względu każdy posiadacz samochodu jest zobligowany do corocznego płacenia ubezpieczenia Odpowiedzialności Cywilnej. W przypadku wydarzeń na drodze, zostać może uznana szkoda całkowita z OC sprawcy w woj. łódzkim. Kiedy może dojść do takiej sytuacji?

Odkupienie szkody OC Łódzkie

W środowy ranek wyjeżdżasz swoim fiatem do pracy i zatrzymujesz się, by ustąpić pierwszeństwa przejazdu samochodowi jadącemu główną drogą. W tym momencie lądujesz na latarni i słyszysz huk, ponieważ nieostrożny kierowca opla zamyślił się i najechał na tył twojego pojazdu. Jeżeli teraz wystąpisz o przyznanie ci odszkodowania, a okaże się, że twój fiat nie nadaje się już do naprawy, to mamy do czynienia ze szkodą całkowitą z OC sprawcy z woj. łódzkiego. Ten sam rodzaj szkody zostanie orzeczony również w przypadku, kiedy okaże się, że kwota jaką należałoby zapłacić za naprawę fiata, przewyższa sumę, jaką jest w sumie wart. Kwota ze szkody całkowitej z OC sprawcy w woj. łódzkim nie może wynosić więcej niż wartość samochodu, gdyż poszkodowany nie może wzbogacić się wypadkiem, a odzyskać jedynie możliwość powrotu do stanu przed wypadkiem czy stłuczką.

Szkoda całkowita z OC sprawcy w woj. łódzkim zostanie uznana, jeśli koszty naprawy przekraczają sto procent wartości auta. Jeżeli jest to sześćdziesiąt, siedemdziesiąt, dziewięćdziesiąt procent, to nie możemy mówić o szkodzie całkowitej, a o częściowej. Występuje ona, gdy auto kwalifikuje się do naprawy, a jej koszty wynoszą mniej niż wartość auta w dniu likwidacji szkody.

Doszło do wypadku, rzeczoznawca wycenił naprawę samochodu i wartość pojazdu, ustalono, że dochodzi do szkody całkowitej z OC sprawcy w woj. łódzkim. Ile pieniędzy dostanie osoba poszkodowana i w jaki sposób zostanie ustalona ta kwota? Potrzebna jest znajomość dwóch wartości – ceny pozostałości po samochodzie, czyli wraku, a także wartości samochodu sprzed wypadku czy stłuczki. Przykładowo, jeżeli przed tym zdarzeniem drogowym fiat był wart 20 tysięcy złotych, a po wypadku pozostałości po nim są wycenione na tysiąc złotych, to osobie poszkodowanej należy się wypłata dziewiętnastu tysięcy złotych. Pozostałości po fiacie należą do właściciela, który może zdecydować się na sprzedaż go na części albo na skasowanie na złomowisku.

Ustalona szkoda całkowita z OC sprawcy w woj. łódzkim wymaga jednak zwrócenia uwagi na to, w jaki sposób doszło do oszacowania kwoty, której wypłacenie należy się poszkodowanemu. Zdarzają się mianowicie sytuacje, kiedy dochodzi do zaniżenia wartości pojazdu, przy równoczesnym zawyżeniu kosztów części i robocizny. Warto w przypadku uznania szkody całkowitej zwrócić się do niezależnego mechanika samochodowego, który dokona wyceny naprawy naszego auta. Weryfikacja kosztorysu być może uchroni nasz samochód przed skasowaniem w przypadku, kiedy pojazd opłacałoby się naprawić i przejechać jeszcze niezliczoną ilość kilometrów.

Po podpisaniu umowy cesji wierzytelności cała odpowiedzialność za efekt sprawy w sądzie spadnie na nas, nawet wówczas, gdy wynik okaże się niekorzystny. Wszelkie naliczone należności od tej pory będziemy regulować my, Ty nie będziesz już stroną sporu. Staniemy się właścicielami roszczenia.

W czasie 3-5 dni rozpatrzymy Twój wniosek i zaoferujemy Ci konkretną sumę. Po zawarciu umowy cesji wierzytelności pieniądze wpłacimy na wskazany rachunek w okresie nieprzekraczającym 7 dni. Oczywiście, jeśli stawka, jaką będziemy mogli zaproponować, nie zadowoli Cię, nie musisz podpisywać umowy.
Naliczenie kwoty skupu nic nie kosztuje, podobnie jak inne formalności podejmowane na tym etapie. Pamiętaj, że sprzedaż uszkodzonego samochodu nie odbiera Ci szansy na sprzedaż roszczenia.

Jeśli zainteresowała Cię nasza oferta i mieszkasz na terenie województwa łódzkiego, możesz dostarczyć nam:

  • kalkulację szkody, czyli kosztorys;
  • w przypadku szkód całkowitych – wyliczenie wartości pojazdu przed szkodą przez ubezpieczyciela;
  • decyzję dotyczącą wypłaty odszkodowania;
  • polisę AC – dla szkód Autocasco.

ZADZWOŃ

Masz jakieś pytania?

Napisz do nas, a postaramy się na wszystkie odpowiedzieć!

Masz jakieś pytania? Zadzwoń do nas!