Godziny otwarcia

JESTEŚMY DOSTĘPNI PRZEZ 24H, 7 DNI W TYGODNIU

Darmowa konsultacja

Skup roszczeń odszkodowawczych woj. lubuskie

Każdy kierowca powinien liczyć się z tym, że któregoś dnia może dojść do stłuczki lub wypadku z jego udziałem. W takiej sytuacji, by zostało poszkodowanemu zapewnione odszkodowanie, każdy posiadacz samochodu jest zobowiązany opłacać ubezpieczenie Odpowiedzialności Cywilnej. W przypadku uszkodzeń samochodów może zostać w woj. lubuskim uznana szkoda całkowita z OC sprawcy lub częściowa. Na czym polegają między nimi różnice?

Odkupienie szkody OC Lubuskie

Jedziesz swoim fordem na zakupy i zatrzymujesz się na czerwonym świetle na skrzyżowaniu. Nagle słyszysz huk i wpadasz w tył auta, które stoi przed tobą. Okazuje się, że kierowca fiata zamyślił się i nie zdążył wyhamować, w rezultacie najechał na tył twojego samochodu. Jeżeli występujesz o odszkodowanie i okaże się, że twój ford jest w takim już stanie, że nie kwalifikuje się do naprawy, to mówimy o szkodzie całkowitej z OC sprawcy w woj. lubuskim. Taka sama sytuacja jest wtedy, kiedy rzeczoznawca oceni, że koszt naprawy forda będzie przekraczać jego wartość w dniu likwidacji szkody. Kwota pieniężna, która zostanie w tej sytuacji wypłacona, nie może wynosić więcej niż poniesione straty. Osoba poszkodowana nie może wzbogacić się na szkodzie, a jedynie odzyskać to, co zostało utracone. Jeżeli nasz ford został uszkodzony w taki sposób, że koszt naprawy przewyższa sto procent wartości auta, jaką miał przed wypadkiem, to mówimy o nieopłacalności naprawy i uznawana jest szkoda całkowita z OC sprawcy w woj. lubuskim.
Jeżeli koszty szkody całkowitej z OC sprawcy w woj. lubuskim wynoszą więcej niż osiemdziesiąt procent czy nawet dziewięćdziesiąt, nie jest to jednak szkoda całkowita, tylko częściowa. O całkowitej możemy mówić wyłącznie w przypadku przekroczenia stu procent wartości auta w dniu likwidacji szkody.

Jeżeli zostanie uznana szkoda całkowita z OC sprawy w woj. lubuskim, to pozostaje teraz kwestia wypłaty odszkodowania. Jak ustala się należną wartość dla poszkodowanego ze szkody całkowitej z OC sprawcy w woj. lubuskim? Należy znać wartość wraku samochodu, a także jego wartość sprzed wypadku. Jeżeli ford był warty przed wypadkiem 30 tysięcy złotych, a po wypadku jego wartość to osiemset złotych, właścicielowi należy się dwadzieścia dziewięć tysięcy dwieście złotych. Samochód po wypadku jest własnością jego właściciela, który może sprzedać jego części lub całość wraku. Od niego zależy, co się stanie z pozostałością.

Uznając szkodę całkowitą z OC sprawcy w woj. lubuskim, należy zwrócić uwagę, w jaki sposób została ona oszacowana. Nierzadko zdarza się bowiem, że wartość pojazdu zostaje znacznie zaniżona, a koszty naprawy zostają zawyżone. W tym przypadku warto zweryfikować w warsztacie samochodowym, czy prawdziwa wartość szkód nie jest zawyżona i nasz samochód nie zostanie skasowany czy sprzedany na części mimo tego, że nadawałby się jeszcze do naprawy przez mechanika. Weryfikacja i przedstawienie kosztorysu ubezpieczycielowi może sprawić, że weźmie on to pod uwagę i zostanie nam wypłacone odszkodowanie, a samochód będzie jeszcze nam służyć przez kolejne lata i kilometry drogi.

Po podpisaniu umowy cesji wierzytelności cała odpowiedzialność za efekt sprawy w sądzie spadnie na nas, nawet wówczas, gdy wynik okaże się niekorzystny. Wszelkie naliczone należności od tej pory będziemy regulować my, Ty nie będziesz już stroną sporu. Staniemy się właścicielami roszczenia.

Wnioski rozpatrujemy w ciągu 3-5 dni. Jeśli zgodzisz się na naszą propozycję, pieniądze za sprzedaż roszczenia wpłacimy na rachunek bankowy maksymalnie do 7 dni od chwili podpisania umowy cesji wierzytelności.
Złożenie wniosku oraz kalkulacja ceny skupu są bezpłatne, dlatego bez obaw możesz się z nami skontaktować jeszcze dziś. Nawet w przypadku pozbycia się rozbitego auta wciąż jeszcze masz możliwość sprzedaży roszczenia.

Mieszkańcy województwa lubuskiego w niezwykle prosty sposób mogą skorzystać z naszej oferty. Wystarczy, że prześlą nam poniższe dokumenty:

  • decyzję wypłaty odszkodowania;
  • kalkulację szkody – kosztorys;
  • wyliczenie wartości pojazdu przed szkodą przez ubezpieczyciela – w odniesieniu do szkód całkowitych;
  • polisę AC (szkody z Autocasco).

ZADZWOŃ

Masz jakieś pytania?

Napisz do nas, a postaramy się na wszystkie odpowiedzieć!

Masz jakieś pytania? Zadzwoń do nas!