Godziny otwarcia

JESTEŚMY DOSTĘPNI PRZEZ 24H, 7 DNI W TYGODNIU

Darmowa konsultacja

Skup roszczeń odszkodowawczych woj. małopolskie

Kolizje drogowe zdarzają się odkąd na ulicach zaczęły pojawiać się samochody. Podczas ich wystąpienia dochodzi jedynie do szkód materialnych, nie doznają za to żadnych obrażeń ludzie. Inaczej jest w sytuacji wypadku drogowego, podczas którego jeden lub więcej niż jeden z uczestników zdarzenia doznaje obrażeń ciała lub umiera. Wynikiem wspomnianych zdarzeń drogowych może być uznanie szkody całkowitej z OC sprawcy w woj. małopolskim.

Odkupienie szkody OC Małopolskie

Uczestnictwo w kolizji wiąże się niestety z koniecznością naprawy auta, do której można zaliczyć wymianę reflektora, maski, drzwi, szyby czy opon lub lakierowanie. Pierwszym działaniem, które powinniśmy wykonać w przypadku takich zdarzeń drogowych, jest zawiadomienie o szkodzie towarzystwa ubezpieczyciela sprawcy. W następnym czasie dojdzie do spotkania z rzeczoznawcą, który przyjrzy się pojazdowi i uszkodzeniom, a także wykona im zdjęcia. W dalszych krokach dojdzie do sporządzenia kosztorysu naprawy pojazdu i zaprezentowania jej poszkodowanemu. W przypadku, kiedy okaże się, że podczas wypadku doszło do uszkodzeń, których nie da się naprawić, zostanie orzeczona szkoda całkowita z OC sprawcy w woj. małopolskim. Także w sytuacji, kiedy rzeczoznawca wyceni wartość naszego samochodu oraz koszty naprawy i okaże się, że przekraczają one sto procent wartości auta, zostanie uznana i wypłacona szkoda całkowita z OC sprawcy w woj. małopolskim.

W przypadku szkody całkowitej z OC sprawcy w woj. małopolskim towarzystwo ubezpieczeniowe dokonało oszacowania wartości rynkowej auta w specjalnie przeznaczonym do tego systemie. Jeżeli wydaje nam się, że wartość naszego pojazdu uległa zaniżeniu, wystąpmy o dostęp do dokumentacji, by sprawdzić szczegóły wyceny. Niestety przy uznawaniu szkody całkowitej z OC sprawcy w woj. małopolskim czasami dokonywana jest niewłaściwa wycena. Praktyką, którą niestety się spotyka, jest zaniżenie wartości rynkowej pojazdu poprzez wprowadzanie niepełnych informacji o naszym pojeździe, na przykład pomijanie informacji o dodatkowym wyposażeniu auta, jak dodatkowe poduszki powietrzne, czujnik parkowania, klimatyzacja, tempomat, centralny zamek, elektryczna regulacja bocznych lusterek. Pominięcie tych danych obniża tym samym wartość auta, jeżeli będziemy mieć podejrzenia co do wyceny, warto zgłosić się do niezależnego rzeczoznawcy, który oceni wartość rynkową naszego pojazdu.

Druga negatywna praktyka, która przyczynia się do uznania szkody całkowitej z OC sprawcy w woj. małopolskim, to zawyżanie kosztów napraw. W takim przypadku nie jest dziwne, że towarzystwo ubezpieczeniowe orzeka szkodę całkowitą z OC sprawcy w woj. małopolskim, oznajmiając, że koszt naprawy przewyższają cenę auta. Zaniżona wartość samochodu i zawyżone części dają właśnie efekt takiego typu. Jeżeli mamy wrażenie, że uznanie szkody całkowitej z OC sprawcy w woj. małopolskim jest niesprawiedliwe, możemy odwoływać się od decyzji ubezpieczyciela. Jeżeli nie chcemy jednak podejmować takich działań, to zostanie zwrócony nam wrak samochodu wraz z kwotą będącą różnicą między wartością pozostałości po aucie, a ceną rynkową auta przed szkodą.

Po podpisaniu umowy cesji wierzytelności cała odpowiedzialność za efekt sprawy w sądzie spadnie na nas, nawet wówczas, gdy wynik okaże się niekorzystny. Wszelkie naliczone należności od tej pory będziemy regulować my, Ty nie będziesz już stroną sporu. Staniemy się właścicielami roszczenia.

W czasie 3-5 dni rozpatrzymy Twój wniosek i zaoferujemy Ci konkretną sumę. Po zawarciu umowy cesji wierzytelności pieniądze wpłacimy na wskazany rachunek w okresie nieprzekraczającym 7 dni. Oczywiście, jeśli stawka, jaką będziemy mogli zaproponować, nie zadowoli Cię, nie musisz podpisywać umowy.
Naliczenie kwoty skupu nic nie kosztuje, podobnie jak inne formalności podejmowane na tym etapie. Pamiętaj, że sprzedaż uszkodzonego samochodu nie odbiera Ci szansy na sprzedaż roszczenia.

Jeśli zainteresowała Cię nasza oferta i mieszkasz na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, możesz dostarczyć nam:

  • kalkulację szkody, czyli kosztorys;
  • w przypadku szkód całkowitych – wyliczenie wartości pojazdu przed szkodą przez ubezpieczyciela;
  • decyzję dotyczącą wypłaty odszkodowania;
  • polisę AC – dla szkód Autocasco.

ZADZWOŃ

Masz jakieś pytania?

Napisz do nas, a postaramy się na wszystkie odpowiedzieć!

Masz jakieś pytania? Zadzwoń do nas!