Godziny otwarcia

JESTEŚMY DOSTĘPNI PRZEZ 24H, 7 DNI W TYGODNIU

Darmowa konsultacja
Zaniżone odszkodowanie szkoda całkowita Kielce

Wypadki i kolizje drogowe mają miejsce od czasu, kiedy zaczęto jeździć samochodami po ulicach. W przypadku kolizji drogowej ludzie nie ponoszą żadnych obrażeń, a straty to jedynie straty materialne. Sytuacja wygląda inaczej w przypadku wypadku drogowego, na skutek którego mamy do czynienia ze śmiercią bądź doznaniem obrażeń ciała przez jednego uczestnika zdarzenia, bądź większej ilości ludzi. W wyniku tych zdarzeń drogowych dochodzi w niektórych przypadkach do uznania szkody całkowitej z OC sprawcy.

Sprawdź film który przygotowaliśmy specjalnie dla Ciebie!

Sprawdź,
jaką kwotę możesz
od nas otrzymać

Wpisz swój numer telefonu


Skontaktujemy się z Tobą
w ciągu 24 godzin!

Otrzymasz od nas
niezobowiązującą ofertę!

Udział naszego pojazdu w kolizji wiązać się może z koniecznością naprawy uszkodzeń, która może obejmować lakierowanie pojazdu, wymianę opon, drzwi, reflektorów, maski, czy szyb. Jedną z pierwszych czynności, które należy wykonać po zdarzeniu drogowym takiego typu, jest zawiadomienie towarzystwa ubezpieczeniowego sprawcy i policji. Po pewnym czasie odwiedzi nas rzeczoznawca, który poogląda samochód i uszkodzenia, do których doszło podczas kolizji czy wypadku. Następnie ubezpieczyciel wykona nam kosztorys naprawy samochodu i go zaprezentuje. Jeżeli okaże się, że uszkodzeń, do których doszło na skutek wypadku czy kolizji nie opłaca się naprawiać, to zostanie uznana szkoda całkowita z OC sprawcy w Kielcach. Jeżeli rzeczoznawca ustali, że koszty naprawy naszego samochodu wynoszą więcej niż sto procent wartości pojazdu, dojdzie także do uznania szkody całkowitej z OC sprawcy w Kielcach.

Przed uznaniem szkody całkowitej z OC sprawcy , towarzystwo ubezpieczeniowe oszacowuje, jaką wartość rynkową posiada samochód, przy pomocy programów do tego przeznaczonych. W przypadku, gdy mamy wrażenie, że nasz samochód realnie kosztuje więcej niż podaje ubezpieczyciel, możemy wystąpić o dostęp do prowadzonej dokumentacji w celu sprawdzenia wyceny auta. Stosowaną niejednokrotnie praktyką, która prowadzi do uznania szkody całkowitej z OC sprawcy, jest szacowanie wartości samochodu na o wiele mniejszą kwotę, niż realnie jest wart. Często ma miejsce wprowadzanie do systemu niepełnych danych charakteryzujących auto. Dokonuje się na przykład pominięcia elementów wyposażenia, jak elektryczna regulacja lusterek, podgrzewane siedzenia, czujnik parkowania, tempomat, dodatkowe poduszki powietrzne, klimatyzacja. Pominięcie tych elementów wyposażenia w tworzeniu wyceny samochodu obniża jego wartość. W przypadku pojawienia się wątpliwości co do kosztorysu, powinniśmy się udać do niezależnego mechanika samochodowego czy rzeczoznawcy, któremu zlecimy dokonanie oceny wartości uszkodzonego pojazdu sprzed wypadku bądź kolizji.

Drugim negatywnym działaniem, które podejmują towarzystwa ubezpieczeniowe w celu uznania szkody całkowitej z OC sprawcy, jest szacowanie kosztów napraw na wyższe, niż rzeczywiście by były. W takich sytuacjach bardzo możliwa jest sytuacja orzekania szkody całkowitej z OC sprawcy, gdyż zawyżone koszty części i robocizny oraz zaniżona cena pojazdu, sprawiają, że koszty naprawy przekraczają sto procent wartości auta. W takiej sytuacji zostaje zwrócona nam pozostałość po samochodzie.

Masz jakieś pytania?

Napisz do nas, a postaramy się na wszystkie odpowiedzieć!

Masz jakieś pytania? Zadzwoń do nas!