Godziny otwarcia

JESTEŚMY DOSTĘPNI PRZEZ 24H, 7 DNI W TYGODNIU

Darmowa konsultacja

Szkoda całkowita Łódź – zaniżone odszkodowanie

Ubezpieczyciele niejednokrotnie stosują różne metody na zmniejszenie kwoty odszkodowania z OC sprawcy. Jedną z notorycznie stosowanych praktyk towarzystw ubezpieczeniowych w Łodzi jest wydawanie orzeczenia o szkodzie całkowitej. Jakie znaczenie ma to legendarne pojęcie, które wśród właścicieli samochodów wzbudza niechęć, irytację, i jest traktowane jako wyrok?

Sprawdź,
jaką kwotę możesz
od nas otrzymać

Wpisz swój numer telefonu


Skontaktujemy się z Tobą
w ciągu 24 godzin!

Otrzymasz od nas
niezobowiązującą ofertę!

Do uznania szkody całkowitej dochodzi, gdy ubezpieczyciel orzeka, że wykonanie naprawy pojazdu po wypadku czy stłuczce w Łodzi jest nieopłacalne. By doszło do takich okoliczności, cena naprawienia samochodu powinna być wyższa od ceny pojazdu przed stłuczką czy wypadkiem.

W sytuacji, gdy ubezpieczyciel uzna, że nie opłaca się dokonywać naprawy uszkodzonego pojazdu, zmieniają się zasady naliczania odszkodowania. Nie są w tym przypadku istotne stawki i ceny związane z naprawą auta. Zgodnie z metodą dyferencyjną zostaje odjęta od wartości samochodu sprzed wypadku wartość pozostałości po nim, a różnica tych cen zostaje wypłacona poszkodowanemu kierowcy.

Niestety ubezpieczyciele nadużywają możliwość orzekania szkody całkowitej, notorycznie uznając, że pojazdy nadają się do skasowania. Dokonywanie dobrowolnej interpretacji przepisów prawnych działa na niekorzyść kierowcy, wobec którego pojazdu zapada niekorzystna decyzja.

W rezultacie nawet drobna stłuczka jest kwalifikowana do szkody całkowitej. Wystarczy, że pojazd nie jest nowy, w czasie szacowania kosztów naprawy policzy się najdroższe koszty robocizny i podzespoły, a wobec większości elementów uzna się, że kwalifikują się do wymiany, nie naprawy. Dodatkowo dokonuje się zaniżenia wyceny wartości auta sprzed wypadku i poszkodowany kierowca z Łodzi dostaje zbyt niskie odszkodowanie.

W większości przypadków firmy ubezpieczeniowe z Łodzi dokonują wypłaty tylko drobnych sum, pozostałe środki kierowca ma pozyskać ze sprzedaży wraku. Zdarza się więc, że za uszkodzone auto warte przed wypadkiem kilkadziesiąt tysięcy, nie uzyskujemy nawet połowy jego pierwotnej wartości.

W zakres usług naszej firmy wpisuje się skup roszczeń dotyczących szkód całkowitych. Jednakże każdy powinien wiedzieć, że nie ma obowiązku akceptowania propozycji firmy ubezpieczeniowej, gdyż może dojść do uznania szkody całkowitej w przypadkach, gdy naprawa przekracza 70 proc. wartości samochodu sprzed wypadku. O szkodzie całkowitej możemy bowiem jedynie mówić, gdy naprawa przewyższa 100 proc. wartości pojazdu, jaką miał przed wypadkiem. Inne sytuacje oznaczają próbę nadużycia i zaniżenia wartości odszkodowania.

Kierowcy powinny bacznie przyglądać się kwestii przyznania odszkodowania i nie bać się odwoływać od decyzji ubezpieczycieli. Walka z firmą ubezpieczeniową wiążę się z powoływaniem rzeczoznawców, przygotowywaniem kosztorysów w warsztacie i rozpoczęciem rozprawy w sądzie. Jest to niełatwa kwestia, tym bardziej, że łączy się z zaangażowaniem środków finansowych i czasu. Z tego względu bardziej rozsądnym rozwiązaniem jest dokonanie sprzedaży roszczenia z tytułu szkody całkowitej.

Masz jakieś pytania?

Napisz do nas, a postaramy się na wszystkie odpowiedzieć!

Masz jakieś pytania? Zadzwoń do nas!