Godziny otwarcia

JESTEŚMY DOSTĘPNI PRZEZ 24H, 7 DNI W TYGODNIU

Darmowa konsultacja

Zaniżone odszkodowanie szkoda całkowita Warszawa

Ubezpieczyciele stosują wiele metod służących zmniejszeniu odszkodowania z OC sprawcy, które należy się kierowcy. Niezwykle powszechnym działaniem firm z Warszawy jest orzekanie o szkodzie całkowitej. Co oznacza to pojęcie, które wśród właścicieli pojazdów wzbudza gniew i często traktowane jest jako wyrok?
Sprawdź film który przygotowaliśmy specjalnie dla Ciebie!

Sprawdź,
jaką kwotę możesz
od nas otrzymać

Wpisz swój numer telefonu


Skontaktujemy się z Tobą
w ciągu 24 godzin!

Otrzymasz od nas
niezobowiązującą ofertę!

O szkodzie całkowitej mówimy, gdy towarzystwo ubezpieczeniowe uznaje, iż dokonanie naprawy samochodu po wypadku nie jest opłacalne. W przypadku szkód z opłacanej polisy OC sprawcy, by doszło do uznania szkody całkowitej, kwota naprawy musi wynosić więcej niż cena samochodu przed wypadkiem.

W przypadku uznania szkody całkowitej zasady wyliczenia odszkodowania ulegają zmianie, ponieważ nie mają tu już znaczenia ceny części i robocizny. Od wartości samochodu zostaje odejmowana wtedy wartość wraku i zgodnie z metodą dyferencyjną zostaje wypłacona różnica między tymi kwotami.

Na nieszczęście właścicieli pojazdów, ubezpieczyciele dokonują nadużywania możliwości przyznawania szkody całkowitej, nagminnie uznając, że rozbite samochody nadają się wyłącznie do kasacji. Dobrowolna interpretacja przepisów prawnych niestety nie wpływa korzystnie na sytuację kierowców.

To wszystko sprawia, że nawet niewielka kolizja w Warszawie zostaje zakwalifikowana jako szkoda całkowita. Wystarczy, że samochód jest nieco starszy i do kosztorysu wliczane zostają najdroższe podzespoły i wysokie koszty robocizny, a większość elementów nie kwalifikuje się do naprawy, ale do wymiany. Dodatkowo niejednokrotnie dochodzi do niskiej wyceny samochodu sprzed wypadku i poszkodowany uzyskuje zaniżone odszkodowanie.

Nierzadko ubezpieczyciele wypłacają poszkodowanym jedynie symboliczne kwoty, pozostała część ma zostać pokryta środkami ze sprzedaży pozostałości po aucie. Nie jest rzadkością więc, że za auto, które kosztuje przed kolizją kilkanaście tysięcy, otrzymujemy jedynie połowę pierwotnej wartości.

Nasza firma działa w Warszawie i zajmuje się skupem roszczeń, w których została orzeczona szkoda całkowita. Warto jednak wiedzieć, że poszkodowany nie musi akceptować propozycji firmy ubezpieczeniowej, ponieważ może dojść do uznania szkody całkowitej, kiedy wartość naprawy wynosi więcej niż 70 proc. wartości auta sprzed wypadku. Tymczasem, by można było orzec ten typ szkody, naprawa musi stanowić więcej niż 100 proc. wartości auta. W innych przypadkach możemy mieć do czynienia z próbą przyznania zaniżonego odszkodowania.

Nie musimy się godzić na propozycje ubezpieczyciela, zawsze możemy się od nich odwoływać. Rozpoczęcie walki z towarzystwem ubezpieczeniowym w Warszawie wiąże się z przygotowywaniem kosztorysów przez mechanika, powoływaniem rzeczoznawców i wejściem na drogę sądową. Nie należy to do prostych zadań, gdyż wymaga poświęcenia dużej ilości czasu oraz pieniędzy. Dlatego więc najbardziej sensownym rozwiązaniem jest dokonanie sprzedaży roszczenia z tytułu szkody całkowitej.

Masz jakieś pytania?

Napisz do nas, a postaramy się na wszystkie odpowiedzieć!

Masz jakieś pytania? Zadzwoń do nas!